Nákladní vozidlo narazilo do rodinného domu, řidič skončil v nemocnici

31.03.2022 06:50

BŘEZNICE – U dosud nezjištěných příčin vjel ve středu 30. března po poledni v Březnici u Zlína devětašedesátiletý řidič nákladního vozidla Liaz při jízdě z kopce do rodinného domu, kde zůstal s vozidlem zaklíněný.
„Řidiče museli z vozidla vyprostit hasiči, záchranáři ho prvotně ošetřili v sanitce a poté odvezli do nemocnice. V rodinném domě se v době nehody naštěstí nikdo nenacházel, předběžná škoda na rodinném domě je vyčíslena na dvě stě tisíc korun. Škodu na vozidle vyčíslili dopravní policisté předběžně na tři sta tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
„K záchraně řidiče použili hasiči vyprošťovací zařízení včetně velkých a těžkých rozpínacích válců. Potom také stabilizovali nárazem poškozený dům,“ sdělila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Při nehodě došlo k poškození plynové přípojky, pověřený pracovník přípojku plynu odpojil, aby nedocházelo k úniku plynu.
„Na místě dopravní nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Veškeré její okolnosti a následky prověřují dopravní policisté,“ dodala mluvčí.

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje