Nabitý prázdninový víkend nabízí Trnkobraní i Truck sraz Zlín

18.08.2022 10:05

ZLÍNSKO - Policisté Územního odboru ve Zlíně se připravují na nabitý předposlední prázdninový víkend. Čekají je totiž hned dvě akce velkého rozsahu, Trnkobraní a Truck sraz Zlín, při kterých budou dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost na silnicích i mimo ně.
„Tradiční akce pro milovníky velkých aut má i letos zázemí v areálu Kapřína v Březůvkách. Svoje brány otevře v pátek v 17.00 hodin, kolem 19.00 hodin odjedou trucky do Zlína, kde budou od 19.30 do 20.30 hodin vystaveny v ulici Hradská. Poté bude následovat večerní spanilá jízda osvětlených trucků centrem města Zlína. Spanilá jízda projede městem celkem dvakrát, a to v pátek ve 20.30 hod. a v sobotu v 11.15 hod.. S průjezdem několika desítek trucků Zlínem bude souviset dopravní omezení v ulicích města. Na poklidný průjezd městem budou dohlížet desítky policistů z obvodních oddělení i z oddělení dopravní policie, nápomocní jim budou také strážníci Městské policie ze Zlína,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
V sobotu dopoledne bude zároveň centrem krajského města po třídě T. Bati procházet slavnostní festivalový průvod v souvislosti s konáním festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO. Třída T. Bati bude v sobotu obousměrně uzavřena v době od 9.00 hod. do 13.00 hod. od křižovatky u Lidlu na okraji Zlína až po křižovatku u Kongresového centra.
„Buďte při svých víkendových cestách obezřetní a trpěliví, a pokud je to možné, raději se v inkriminovaných časech centru krajského města vyhněte, jinak riskujete zpoždění. Nesnažte se zařadit do kolony jedoucích kamionů, zejména při spanilých jízdách městem,“ varuje mluvčí.
Desítky policistů z obvodních oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a policisté z oddělení služební hipologie budou v pohotovosti od pátečních ranních hodin až do neděle večer kvůli několika tisícům návštěvníků festivalu ve Vizovicích. Ve zvýšené míře budou dohlížet na pořádek v ulicích města, procházet stanovými městečky, kontrolovat dodržování pravidel silničního provozu a absenci alkoholu a drog u řidičů za volanty automobilů. Spolupracovat s policisty budou stejně jako v minulých letech studenti Vzdělávacího zařízení Holešov - Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy Policejního prezidia ČR.
„Apelujeme nejen na řidiče na vozovkách, ale také na řidiče, kteří jezdí ve svých dopravních prostředcích po loukách ve stanových městečkách, aby se vyhnuli požití alkoholu a drog před jízdou. V opačném případě se nevyhnou zákonnému vyřešení přestupku či trestného činu.
Upozorňujeme návštěvníky festivalu, aby byli obezřetní a převzali zodpovědnost nad svými osobními věcmi, cennostmi a penězi. Berte si proto svoje osobní a cenné věci s sebou a neztrácejte je z dohledu. Každoročně se zabýváme krádežemi jak ze stanů, tak ze zaparkovaných automobilů, v nichž návštěvníci často nechávají viditelně na sedadlech elektroniku, kabelky či batohy,“ upozorňuje Monika Kozumplíková.
Současně připomíná všem řidičům. „Při průjezdu městem Vizovice se držte pokynů policistů a pořadatelů a k parkování využívejte pouze místa k parkování určená, zejména záchytného parkoviště za provozovnou firmy Sykora. Všímejte si chodců, jež se budou ve vysoké míře pohybovat po všech komunikacích ve Vizovicích, a přizpůsobte jim svou rychlost. Pokud si nebudete jistí svou střízlivostí, můžete bez obav navštívit Obvodní oddělení Policie České republiky ve Vizovicích a dechovou zkouškou zjistit, zda můžete bez obav usednout za volant svého vozu,“ dodala na závěr policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Foto: SNZ