Na zlínské radnici je kondolenční kniha k úmrtí Miroslava Zikmunda

03.12.2021 11:59

ZLÍN - Ve věku 102 let zemřel cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund. Byl známý především díky cestám po světě, které podnikl se spolužákem Jiřím Hanzelkou. Společně jako první autem pokořili Núbijskou poušť, projeli přes stovku zemí a přivezli desítky tisíc metrů filmových materiálů. Město Zlín připravilo v budově radnice pietní místo s kondolenční knihou.
„Bylo mi velkou ctí osobně poznat cestovatele s obrovským srdcem, pana Miroslava Zikmunda, který nás ve věku 102 let bohužel opustil. Jeho odkaz zůstane s námi navždy. I ve svém vysokém věku se zajímal o aktuální dění. Jeho přítomnost vždy všechny nabila pozitivní energií, o to více mě zamrzela zpráva o jeho odchodu,“ sdělil primátor Jiří Korec.
Miroslav Zikmund se narodil 14. února 1919 v Plzni. Se svým přítelem Jiřím Hanzelkou se stali cestovatelskými legendami. Hanzelka zemřel v roce 2003, bylo mu 82 let. 
Ve světě proslavili bývalé Československo a vozy Tatra. O svých cestách napsali řadu knih a natočili dokumentární filmy včetně celovečerních. Miroslav Zikmund byl také držitelem Ceny města Zlína za rok 1993.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína