Na základě striktního stanoviska hygieny musí Valašské Meziříčí zrušit páteční trh

02.12.2021 16:49

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Valašské Meziříčí musí zrušit Mikulášský trh, který původně plánovalo na pátek 3. prosince v prostoru I. nádvoří zámku Žerotínů.

„S těžkým srdcem jsme nuceni oznámit občanům i prodejcům, že rušíme Mikulášský trh původně avizovaný na pátek 3. prosince. I když jsme akci plánovali v dobré víře, že za dodržení všech platných opatření může proběhnout, na základě striktního stanoviska Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně jsme nuceni trh zrušit. Jak nás hygiena informovala, nelze námi navržený model trhu považovat za právně průchodný s ohledem na vyhlášený nouzový stav,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.
„Vzniklá situace nás netěší, i když ji chápeme. Jen ve Valašském Meziříčí máme aktuálně 674 pozitivně testovaných osob. Místní nemocnice pak k dnešnímu dni (čtvrtek 2. prosince) ošetřuje na čtyřech speciálně vyčleněných odděleních 70 pacientů s potvrzeným onemocněním COVID-19, což je o 19 víc než v pondělí. Z toho osm je ve vážném stavu a vyžadují intenzivní péči. Dalších pět pacientů navíc musela nechat převést do jiných nemocnic z kapacitních důvodů a situace je velmi vážná. Proto všechny prosím o pochopení a respektování tohoto nelehkého rozhodnutí,“ vyjádřila se místostarostka.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Foto: Archiv SNZ