Na záchranu živočichů i pořádání oblíbených akcí přispěje kraj téměř dvěma miliony korun

04.02.2022 08:46

ZLÍNSKÝ KRAJ - Záchranu volně žijících handicapovaných živočichů podpoří kraj dotací ve výši 150 tisíc korun. „Poskytnutí financí na zajištění činnosti Záchranné stanice Bartošovice v roce 2022 schválili krajští radní, kteří také doporučili Zastupitelstvu Zlínského kraje ke schválení přidělení dotací na akce pořádané agrárními komorami a Klubu českých turistů na obnovení turistických značek. Kraj tak poskytne agrárním komorám, záchranným stanicím volně žijících živočichů a Klubu českých turistů dotace v celkové výši 1,82 milionu korun,“ uvedla Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
„Podpora záchranných stanic poskytujících péči zraněným živočichům je důležitá. Tyto spolky jsou závislé na dotacích, které směřují na nákup krmení a potřebného vybavení pro ošetření a rehabilitaci zvířat. Za důležité považuji také podporu akcí se zemědělskou tématikou, které jsou v kraji oblíbené, například Dožínky Zlínského kraje nebo Chovatelský den na Valašsku,“ sdělila náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za životní prostředí, zemědělství a venkov.
Poskytnutí dotace Záchranné stanici volně žijících handicapovaných živočichů v Bartošovicích již schválili radní. Dále doporučili zastupitelům ke schválení udělení dotací Okresní agrární komoře Kroměříž na pořádání akcí Zemědělská výstava a Dožínky Zlínského kraje, Agrární komoře Uherské Hradiště na pořádání akce TOP Víno Slovácka, Agrární komoře Valašska na Chovatelský den na Valašsku, Záchranné stanici volně žijících živočichů Buchlovice na zajištění činnosti a Klubu českých turistů na obnovu značení.
„Bez nadšení Klubu českých turistů by se mnozí lidé v lesích těžko orientovali. Členové spolku obnovují turistické značení na území kraje,“ doplnila Hana Ančincová. Zastupitelé budou individuální dotace schvalovat na svém příštím zasedání, které je naplánováno na 28. února.

Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj
Foto: Archiv SNZ