Na Vsetínsku shořel v noci kamion za miliony korun

18.01.2022 09:32

DOLNÍ BEČVA - Dnes v noci hořel nákladní automobil u průmyslového areálu v Dolní Bečvě v okresu Vsetín. Nikdo nebyl zraněn, výše škody byla stanovena v předběžné výši 7,7 milionu korun. Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a policie.

„Oznamovatel nám v 2:52 hodin sdělil, že vidí u jedné z průmyslových budov požár a hustý černý dým. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Horní Bečva a Dolní Bečva,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Hlídka Policie České republiky hasičům potvrdila, že se jedná o požár kamionu. „Požár jsme uhasili třemi proudy vody. Během hašení musela být odtlačena poblíž stojící dodávka, kterou požár poškodil pouze na povrchu. Kamion byl plně naložený vlhčenými ubrousky, které neshořely. Náklad byl během našeho dohašování vyložen. Z kamionu vyteklo větší množství nafty, proto hasiči informovali zástupce odboru životního prostředí,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto z požáru: HZS Zlínského kraje