Na Vsetínsku hořela střecha rodinného domu

15.01.2022 15:38

HALENKOV – Požár střechy rodinného domu v Halenkově na Vsetínu likvidovaly dnes v noci čtyři jednotky hasičů. Nikdo nebyl zraněn.
„Vyšetřovatel hasičů zjistil, že vliv na vznik požáru mělo nesprávné stavební provedení spalinové cesty, takže došlo k vznícení dřevěných konstrukcí v blízkosti komína. Požár způsobil škodu v předběžné výši 900 tisíc korun. Uchráněny byly hodnoty v předběžné výši dva miliony korun,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

.„Hlášení, že hoří kolem komína, jsme přijali v 4:32 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze Vsetína a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Halenkov, Karolinka i Nový Hrozenkov. Na místo dorazila jako první jednotka hasičů z Halenkova, která potvrdila požár střechy. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili dvěma proudy vody.,“ informoval Toman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Po likvidaci požáru byl objekt přetlakově odvětrán. Teploty stavebních konstrukcí hasiči zkontrolovali termokamerou. Část střechy i stropu rozebrali a skrytá ohniska dohasili.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto z místa požáru: Sbor dobrovolných hasičů obce Halenkov