Na Vsetínsku hořel rodinný dům

16.09.2023 14:23

RATIBOŘ - K rozsáhlému požáru střechy v obci Ratiboř na Vsetínsku, který způsobil majitelům škodu za 900 tisíc korun, vyjížděli v pátek 15. září krátce po půl desáté večerní profesionální a dobrovolní hasiči. V době jejich příjezdu byla polovina doškové střechy dvoupodlažního rodinného domu v plamenech. V době požáru byli majitelé mimo dům a událost se obešla bez zranění.

„Hasiči s použitím několika hasebních proudů vody měli požár do hodiny pod kontrolou. Poté vyhledávali skrytá ohniska, která dohašovali. Celkovou likvidaci požáru vyhlásil velitel zásahu krátce po jedenácté hodině večerní. Jednotky se pak začaly postupně vracet zpět na základny. Na místě do ranních hodin zůstala na dohlídku místní jednotka,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který šetřením zjistil, že k požáru došlo nedbalostním jednáním při opravách na domě. „Škodu předběžně vyčíslil na 900 tisíc korun. Díky brzkému oznámení a rychlému zásahu hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě okolo tří milionů korun,“ dodala na závěr mluvčí hasičů.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje