Na Valašskokloboucku shořela v noci stodola

23.04.2022 08:46

ÚJEZD  - Samostatně stojící stodolu v Újezdě u Valašských Klobouk v lokalitě Pavelkův mlýn dnes v noci zcela zničil požár. Nikdo nebyl zraněn, škoda na majetku byla předběžně stanovena na 100 tisíc korun.
Hlášení o požáru jsme přijali v 1:35 hodin. K ohni vyjelo sedm jednotek hasičů. Při našem příjezdu už byl objekt prakticky zničený. K uhašení jsme použili dva útočné proudy vody C. Z hořící stodoly jsme vynesli jednu malou tlakovou láhev na propan butan,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Majitele upozornili na požár sousedé, které vzbudil výbuch. Ve stodole totiž byly uskladněny benzínové sekačky. Požárem byla zasažena i blízká skládka dřeva. Vyšetřovatel hasičů spolu s Policií České republiky provedl nezbytné úkony. Další šetření příčiny vzniku požáru probíhá už za denního světla.
U požáru zasahovaly jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje stanice Valašské Klobouky, Slavičín, Luhačovice, Zlín a Sboru dobrovolných hasičů obcí Újezd, Slavičín, Valašské Klobouky.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje