Na Uherskohradišťsku hořelo stavení

10.02.2024 13:19

BÁNOV – Krátce po půl deváté večer v pátek 9. února vyhlásilo Operační středisko HZS Zlínského kraje poplach pěti jednotkám požární ochrany. Důvodem byl požár nízké budovy v Bánově na Uherskohradišťsku.

„Po příjezdu první jednotky na místo bylo potvrzeno, že objekt o rozměru asi 10x12 metrů je již kompletně v plamenech. Hasiči okamžitě nasadili několik útočných proudů vody a v dýchací technice požár lokalizovali. Asi hodinu po příjezdu jednotek ohlásil velitel i celkovou likvidaci události. Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit sousední objekt a nedošlo k žádnému zranění,“ informoval Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku události a výši způsobených škod.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje