Na turistické stezce u Svaté vody překvapil chodce největší pták Austrálie

26.10.2022 11:38

ZLÍN - V našich končinách nezvykle velký opeřenec překvapil v sobotu 22. října chodce na turistické stezce poblíž Svaté vody v okrajové části Zlína – Malenovic. Muž vzápětí zavolal na linku 156 a o nečekaném setkání vyrozuměl Městskou policii Zlín. Na místo tak vzápětí zamířila hlídka z místního okrsku.
„Netrvalo dlouho a strážníci zjistili, že se jedná o krásný exemplář pštrosa a běžce druhu emu hnědý. Je druhým největším nelétavým ptákem světa a největším původním ptákem Austrálie. V tomto případě se ovšem pštros nezatoulal ke Svaté vodě až z kontinentu protinožců, nýbrž zmizel z výběhu místního chovatele. Strážníci jej proto s využitím místní a osobní znalosti kontaktovali a 35letý muž se vzápětí dostavil na místo,“ informoval Pavel Janík, první zástupce ředitele zlínské městské policie.
Po úspěšném odchytu tak ještě následovalo společné památeční foto do okrskové kroniky.
Na závěr rada městské police: „Pokud se rozhodnete věnovat chovu zvířat, nepodceňte povinnost učinit opatření proti jejich úniku. Její porušení je přestupkem, na nějž pamatuje zákon na ochranu zvířat proti týrání až stotisícovou pokutou.“
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín