Na stavbě vypil litr tvrdého alkoholu a jel domů

11.09.2021 07:39

BRUMOV-BYLNICE - Neuvěřitelnou hladinu alkoholu ukázal přístroj policistům v Brumově - Bylnici na Zlínsku poté, co zastavili šestapadesátiletého muže za volantem jeho vozidla. „Před patnáctou hodinou totiž nadýchal 3,7 promile alkoholu. S řízením teď s jistotou na nějakou dobu skončil,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Následující den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „V případě odsouzení mu hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel,“ řekla mluvčí.
Nekoordinované jízdy, kdy auto kličkovalo po silnici, si všiml policista v době svého volna, který jel za řidičem ve svém autě. Tušil, že něco nebude v pořádku a zavolal svým kolegům, kteří měli právě službu a ti kličkující vozidlo zanedlouho dostihli a za pomoci výstražných znamení na vozidle zastavili.
„Na první pohled bylo zřejmé, že muž je pod vlivem alkoholu. Byl z něj cítit silný zápach, měl nekoordinované pohyby a téměř mu nebylo rozumět. Policistům sdělil, že od rána pracoval na stavbě, kde vypil asi tři piva a tvrdý alkohol. Množství odhadl na jeden litr?“ popsala událost Monika Kozumplíková.

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Plistrační foto: Archiv SNZ