Na rekonstrukci sokolovny v Luhačovicích kraj přispěje více než 21 miliony

16.12.2021 15:01

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dotaci ve výši 21, 298 milionů korun určenou na rekonstrukci sokolovny v Luhačovicích schválilo Zastupitelstvo Zlínského kraje. Sokolovna by se měla stát sídlem zdejší základní umělecké školy, jejímž zřizovatelem je kraj.

„V Luhačovicích nemá kraj vlastní budovu vhodnou k provozu základní umělecké školy. V současné době  jsou obory rozptýlené, fungují často v improvizovaných podmínkách. Po dokončení rekonstrukce budou všechny obory pod jednou střechou a navíc budou mít žáci bezpečnější cestu ze základní školy než nyní, kdy přechází frekventovanou silnici. Schválení dotace vnímám jako značný posun k vyřešení nevyhovující situace,“ uvedla Zuzana Fišerová, radní zodpovědná za školství a kulturu.

Záměr uvolnit finanční prostředky na rekonstrukci luhačovické sokolovny předložil krajským zastupitelům náměstek hejtmana David Vychytil, zodpovědný za ekonomiku a finance. „Sokolovna by měla sloužit jako sídlo základní umělecké školy od roku 2023 a mohla by být využívána také k rozvoji podnikatelských aktivit Zlínského kraje, jako jsou například různá školení, semináře a tematická setkání,“ doplnil David Vychytil.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj