Na přelomu roku nezaznamenali policisté ve Zlínském kraji žádnou mimořádnou událost

01.01.2023 12:00

ZLÍNSKÝ KRAJ - Během silvestrovské noci lidé nahlásili devět požárů. Hořela například popelnice, nevybuchlá pyrotechnika a túje. Tyto události zůstaly v kompetenci hasičů. Další oznámení se týkala občanského soužití, fyzického napadení a ve třech případech rušení nočního klidu.
„V průběhu noci zastavily policejní hlídky ve Zlínském kraji celkem pět řidičů pod vlivem alkoholu. Ve třech případech se jednalo o trestné činy. Další člověk za volantem se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dopravní policisté šetřili celkem tři dopravní nehody. Jedna se stala zhruba jednu hodinu po půlnoci v obci Olšina u Zdounek. Podnapilý řidič tam narazil do stromu. Přístroj u něj naměřil 2,5 promile alkoholu,“ informovala Barbora Balášová, policejní mluvčí.
Kromě těchto událostí policisté od pěti hodin odpoledne pátrali na Vsetínsku po pětapadesátiletém muži, který byl s kamarády na výšlapu. Muži se udělalo špatně, vzdálil se od přátel a ti jej poté už neviděli. „Do pátrací akce byli zapojeni policejní psovodi, hlídky obvodních oddělení a policejní vrtulník. Muž se naštěstí vrátil zpět domů. Byl v pořádku. Na Zlínsku vyhrožoval sedmadvacetiletý muž skokem z balkonu, nebyl na tom psychicky dobře. Policejní vyjednavačce se podařilo muži tento čin vymluvit a policisté ho dostali do bezpečí. Na místě zasahovaly všechny složky IZS,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZK