Na padesátce se opět bouralo

21.07.2022 17:29

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Čtyři zraněné osoby si vyžádala dnes dopoledne před jedenáctou hodinou dopravní nehoda čtyř vozidel, která uzavřela hlavní silniční tah I/50 na Slovensko. Škoda je předběžně vyčíslena na  částku přesahující milion dvě stě  tisíc korun.
„ Sedmapadesátiletý řidič nákladního auta značky Ford jel od Bánova a prozatím z doposud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s vozidlem značky VW Multivan. Po střetu byl volkswagen odhozen do protisměru na kamion. Následně ford ještě narazil do nákladního vozidla značky Mann, který jel směrem na Bánov,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.
Nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby. Všechny skončily v péči záchranářů. 
„K nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod, Uherské Hradiště a Zlín a dobrovolná jednotka ze Starého Hrozenkova. Po příjezdu na místo hasiči i s pomocí několika sad hydraulických vyprošťovacích zařízení vyprostili celkem tři osoby, které zůstaly zaklíněné v dodávkách. Na místo byl povolán i vrtulník, který transportoval do krajské nemocnice ve Zlíně vážně zraněného řidiče modré dodávky. Další dva zraněné z bílého vozidla převezly sanitní vozy do zdravotnického zařízení. Ostatní zranění byli ošetřeni na místě nehody,“ dodala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Přesnou příčinu a okolnosti nehody i nadále zjišťují uherskohradišťští dopravní policisté.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje