Na otrokovickém náměstí vyrostlo umělé kluziště

04.12.2021 08:30

OTROKOVICE - První bruslaři okusili včera bezplatné bruslení na umělém kluzišti na náměstí, které vedení města opět po roce zajistilo. Za myšlenkou adventního bruslení stojí otrokovická starostka Hana Večerková.
 „Tento nápad jsem nosila v hlavě již dříve a v loňském roce se jej podařilo prosadit a realizovat. Když jsem na náměstí viděla šťastné děti a spokojené rodiče, bylo mi jasné, že začínáme s novou tradicí,“ zhodnotila loňský první ročník Adventního bruslení starostka.

Letos se v Otrokovicích na náměstí bude bruslit do 3. ledna 2022. Pro veřejnost bude návštěva kluziště zdarma. „Oproti loňskému roku si návštěvníci polepší, kluziště bude větší – o deset metrů delší a dva širší, o celkových rozměrech 30x12 metrů. Radnici vyjde zajištění kluziště na 413 tisíc korun,“ sdělila tisková mluvčí radnice Lenka Vaculová.
Pokud to situace dovolí bude na místě připraven i stánek s občerstvením, ve kterém nebudou chybět nápoje pro zahřátí. „Pro děti bude připraven horký čaj a pro dospělé svařené víno či vánoční punč. Po celou dobu bruslení budeme také prodávat stylové plechové hrníčky s vyobrazením Společenského domu v zimní atmosféře. V Turistickém informačním centru pak budou k dispozici i kalendáře města pro rok 2022 v nástěnné, stolní i kapesní podobě,“ vyjmenoval jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Návštěvníci budou muset dodržovat všechna aktuální vládní protipandemická opatření.„Věřím, že stejně jako v loňském roce si bruslení všichni užijí a rodiny spolu příjemně stráví volný čas v adventu i době mezí svátky,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.  
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice