Na Lapači se v pátek uskuteční první Den sportu ve Vsetíně

02.09.2021 15:14

VSETÍN - Historicky první Den sportu ve Vsetíně se nezadržitelně blíží. Centrem dění bude v pátek 3. září lokalita Na Lapači s ukázkami z činnosti vsetínských sportovních klubů a kroužků. Zájemci mohou do některých dokonce přímo na místě přihlásit své ratolesti. Začíná se v 9 hodin, konec je pak plánován na 18. hodinu. Slavnostní zahájení se uskuteční ve 14.30 hodin.

„Pandemie koronaviru v uplynulých měsících na dlouhou dobu výrazně omezila možnosti sportování, což má neblahý vliv na zdraví nás všech a zejména v případě dětí i na jejich správný vývoj. Právě motivovat děti a mládež k pohybu a současně podpořit místní sportovní organizace a představit nabídku jejich aktivit si klade za cíl Den sportu na Vsetíně,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka.

Premiérový Den sportu ve Vsetíně nabídne na řadě stanovišť v lokalitě Na Lapači vskutku pestrý program.Před zimním stadionem budou prezentovat svou činnost hokejisté, kteří zde v 16 hodin připraví i autogramiádu hráčů prvoligového A-týmu. Tamtéž budou mít své stanoviště šachisté a hráči šprtce. Ve sportovní hale se předvedou florbalisté a házenkáři, na sousedních antukových kurtech volejbalisté, tenisté a nohejbalisté. V někdejší pingpongové hale si ukázky z činnosti připraví sportovní gymnasté, stolní tenisté a tanečnice. V permanenci bude i sportoviště pro pétanque, plocha bývalé nafukovací haly, skateboardové hřiště a vedlejší plocha, která v zimě slouží jako přírodní kluziště. Na travnatém plošepoblíž parkoviště u zimního stadionupředstaví své dovednostifotbalisté, biatlonisté a hasiči. Přímo na parkovišti se budou prezentovat bajkeři a hokejbalisté. Na pódiu své aktivity představí středisko volného času Alcedo či oddíly brazilského jiu-jitsu, tradičního karate, plavání, horolezectví a další. V odpoledních hodinách pak bude možné si zahrát kuželky – v tomto případě nikoliv Na Lapači, ale v kuželně na Ohradě.

„Věřím, že počasí nám bude přát a první Den sportu na Vsetíně si všichni užijeme. Zároveň věřím, že se nám podaří přesvědčit děti a mládež, že možností sportovního vyžití je v našem městě skutečně spousta. Stačí si jen vybrat,“ prohlásil místostarosta Pifka.

Upozorňujeme, že v souvislosti s konáním Dne sportu na Vsetíně bude okolí zimního stadionu včetně parkoviště a části komunikace na ulici Na Lapači po celý pátek uzavřeno dopravě.„Proto prosím návštěvníky čtvrtečního hokejového utkání, aby si po jeho skončení své vozy odvezli. To samé se samozřejmě týká ostatních motoristů, kteří u zimního stadionu parkují. Pro páteční program totiž potřebujeme mít tento prostor volný,“ dodal místostarosta Pifka.

Hlavní organizátorem akce je město Vsetín za podpory partnerů, jimiž jsou Dům kultury Vsetín, Vsetínská sportovní, středisko volného času Alcedo Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín a samozřejmě jednotlivých sportovních organizací.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín