Na Kroměřížsku zničil požár střechu rodinného domu, majitel utrpěl popáleniny

22.05.2022 07:14

SOBĚSUKY – Škodu za 1,5 milionu korun způsobil v sobotu 21. května požár střechy rodinného domu v Soběsukách na Kroměřížsku. Majitele objektu, který utrpěl popáleniny rukou, odvezli zdravotničtí záchranáři k ošetření do nemocnice. Příčinu vzniku požáru zkoumá vyšetřovatel hasičů.

„Hlášení o požáru jsme přijali v 11:44 hodin. Nejprve vyjely k zásahu čtyři hasičské jednotky a v době jejich příjezdu byla již celá střecha v plamenech. Před zahájením hasebních prací jsme odpojili přívod elektrického proudu. Hasiči v dýchacích přístrojích hasili střechu a proudy vody ochlazovali konstrukci sousední stavby. Současně začali rozebírat konstrukci střechy,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Postupně se počet jednotek zvýšil na sedm kvůli velkému horku a nutnosti vyklízecích prací. V místě požáru tak bylo celkem 46 hasičů. „Při vyklízecích pracích jsme prostor monitorovali s termokamerou a dohašovali skrytá ohniska hoření. Na místo požáru se později vrátil majitel domu a začal spolupracovat s vyšetřovateli. Pohotovostní služba provozovatele elektrické sítě pak odpojila část ulice od elektřiny,“ dodal mluvčí hasičů.

U požáru zasahovaly tyto jednotky: HZS Zlínského kraje stanice Kroměříž a Sbory dobrovolných hasičů obcí Zborovice, Roštín, Kostelany, Šelešovice, Rataje a Zdounky.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje