Na Kroměřížsku shořel na poli traktor

15.08.2023 16:13

PACETLUKY – Škodu za 5,5milionu korun způsobil v pondělí 15. srpna v Pacetlukách na Kroměřížsku požár traktoru a balíkovače slámy. Nikdo nebyl zraněn, příčinu proč začal hořet, šetří vyšetřovatel hasičů.

Krátce po 15. hodině byl v pondělí 15. srpna vyhlášen požární poplach profesionálním hasičům ze stanice Holešov a dobrovolným jednotkám z Pacetluk a Prusinovic. Vysláni byli do katastru obce Pacetluky, kde při balíkování slámy zahořel traktor.

„Požárem již byl v době příjezdu hasičů zasažen celý traktor včetně balíkovače. Hasiči ihned nasadili dva proudy vody na uhašení pracovního stroje, ale pomocí lafety a dvou proudů hasili také požár rozšiřující se po strništi. Hasičům na místě pomáhal i druhý traktor, který zasaženou část pole oboral,“ uvedla

Po uhašení museli hasiči v dýchací technice vytahat veškerou slámu z balíkovače, aby ji mohli na volné ploše dohasit. Požár se obešel bez zranění.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje