Na krajském úřadě vzniklo sběrné místo pomoci pro Ukrajinu

01.03.2022 11:55

ZLÍNSKÝ KRAJ – V Baťově mrakodrapu, v sídle hejtmanství vzniklo další sběrné místo, kam mohou lidé od rána 1. března nosit trvanlivé potraviny, drogerii a volně dostupné léky na pomoc lidem z Ukrajiny. Sbírky postupně pořádají města a organizace napříč krajem.
Zlínský kraj zřídil sběrné místo ve 2. podlaží krajského úřadu.
„Sbírku pořádáme ve spolupráci s Potravinovou bankou ve Zlínském kraji, která bude pomoc přerozdělovat mezi potřebné," vysvětlila statutární náměstkyně Hana Ančincová.
„V pondělí 28. února, během pouhých tří hodin se podařilo vybrat mezi zaměstnanci krajského úřadu necelých dvacet tisíc korun, za které jsme nakoupili konzervy a předali je Skautskému krizovému centru Zlín, které je odvezlo lidem na ukrajinsko-slovenskou hranici,“ dodala náměstkyně hejtmana.
„Na krajský úřad mohou lidé nosit v čase 8 až 16 hodin masové, zeleninové či jiné konzervy, těstoviny, rýži, luštěniny, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, cukr, sirup, dětskou výživu, cukrovinky, balené vody a další potraviny s delší dobou spotřeby. Z hygienických prostředků se sbírají šampony, sprchové gely, kartáčky, pasty, vlhčené ubrousky, pleny, prací prostředky, prostředky na mytí nádobí, toaletní papíry či papírové kapesníky,“ upřesnila Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
Aktuální informace lidé najdou na internetových stránkách www.pbzk.cz. Lidé, kteří potřebují potravinovou pomoc pro uprchlíky, se mohou obrátit na telefonní číslo +420 739 075 338 nebo na e-mailovou adresu info@pbzk.cz.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj