Na bezpečnost při utkání mezi Zlínem a Ostravou dohlédnou policisté

28.01.2023 16:20

ZLÍN - Více než stovka policistů bude dohlížet ve Zlíně v neděli 29. ledna na bezpečnost návštěvníků fotbalového utkání, v němž se od 18 hodin na zlínském fotbalovém stadionu střetnou týmy FC Trinity Zlín a FC Baník Ostrava.
„V souvislosti s tímto zápasem připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření. Na bezpečnost a veřejný pořádek budeme dohlížet nejen v nejbližším okolí stadionu, ale i v jiných částech města. Kromě domácích příznivců se na stadion chystají i fandové ostravského týmu. Budeme monitorovat nejen samotný příjezd a přesun fanoušků na fotbalový stadion, ale i jejich odjezd,“ informovala Petr Jaroš, policejní mluvčí.
Do bezpečnostního opatření bude nasazeno více než sto policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, příslušníci jízdní policie, kriminalisté či členové antikonfliktního týmu. „Do Zlína vyrazí i kolegové z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Nejen návštěvníci fotbalového utkání, ale i náhodní kolemjedoucí musí počítat s případnými krátkodobými komplikacemi v dopravě. Apelujeme proto na dodržování pravidel silničního provozu a důsledné respektování dopravního značení, pokynů policistů, strážníků či pořadatelů. Důrazně připomínáme, že je zakázáno na stadion nosit jakoukoliv pyrotechniku,“ dodal mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZK