Na bezpečí při barumce budou denně dohlížet stovky policistů

24.08.2021 16:37

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Bezpečnostní opatření vztahující se k letošnímu jubilejnímu 50. ročníku automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín zahájí ve středu 25. srpna Krajské ředitelství policie Zlínského kraje.
„Téměř čtyři stovky policistů z celého Zlínského kraje budou od středy 25. srpna až do ukončení celé automobilové soutěže, tedy do neděle 29. srpna, dohlížet na veřejný pořádek, bezpečnost a plynulost silničního provozu.  Kromě dopravních policistů, kteří budou mít k dispozici veškerou dostupnou radarovou techniku k měření rychlosti vozidel, jsou do opatření zařazeni i policisté služby pořádkové, cizinecké ale také kriminální policie,“ informoval policejn í mluvčí Petr Jaroš. K
Policisté budou mít dispozici i vrtulník Letecké služby Policie ČR, který bude využíván zejména pro koordinaci dopravy a odhalování závažných dopravních přestupků, ale například i k monitorování odstavných parkovišť.
Oficiální start Barum rally je naplánován až na páteční večer 27. srpna, i přesto budou policisté už od středy dohlížet na respektování pravidel provozu na pozemních komunikacích, zejména na dodržování rychlosti. Kromě rychlosti se policisté v nadcházejících dnech zaměří mimo jiné i na dodržování požívání alkoholu za volantem nebo na kontrolu technického stavu vozidel fanoušků, zejména z pohledu nepovolených sportovních tuningových úprav.   
Speciální telefonní linka Policie ČR: 974 666 555
Aktuální informace o dopravní situaci ve Zlínském kraji, aktuálních uzavírkách komunikací na příjezdech do Zlína, hustotě provozu či objízdných trasách
budeme veřejnosti sdělovat prostřednictvím speciální telefonní linky 974 666 555, kterou budou od čtvrtka do neděle obsluhovat policisté operačního střediska. Policisté zajišťující tuto službu budou mít k dispozici aktuální informace z vrtulníku Letecké služby Policie ČR i od policejních hlídek z celého Zlínského kraje. Službu mohou využívat jak diváci Barum rally, kteří směřují k rychlostním zkouškám, tak i občané, kteří plánují cesty za jiným účelem.

Auto není trezor
„Upozorňujeme, že podobné akce lákají i zloděje. Návštěvníky proto vyzýváme, aby si své osobní věci a cennosti chránili, nenechávali je v zaparkovaných vozech a nedávali tak zlodějům šanci se obohatit. Také žádáme návštěvníky, aby se v zájmu vlastní bezpečnosti chovali ukázněně a vždy dbali pokynů pořadatelů a policistů,“ zdůraznil Petr Jaroš. 
Další informace k Barum Czech Rally Zlín 2021 (včetně uzávěrek) najdete na oficiálních stránkách pořadatele www.czechrally.com.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje, Archiv SNZ