Muž tvrdil, že ho srazilo auto, jenže policisté ho usvědčili, že řídil opilý a havaroval

20.02.2023 14:10

NAPAJEDLA/KROMĚŘÍŽ - Rozuzlení případu nejasného zranění čtyřiapadesátiletého muže z obce na Kroměřížsku trvalo v neděli 19. února zkušeným policistům jen pár hodin.
„Vyšlo najevo, že muž si vymyslel, že ho při cestě pěšky z restaurace srazilo auto. Přitom při řízení v opilosti havaroval. Měl navíc odebraný řidičský průkaz. Policistům ovšem tvrdil, že mu někdo vozidlo ukradl,“ uvedla dnes Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Zraněný a potlučený muž zazvonil v neděli před pátou hodinou ráno u dveří rodinného domu v obci na Kroměřížsku. Ženě, která mu otevřela, řekl, že ho srazilo auto a protože měla strach o jeho zdraví, zavolala na linku tísňového volání policie. Na místo vyrazili dopravní policisté i záchranáři.
„Muž ovšem odmítal nechat se ošetřit a chtěl ze sanitky odejít. Policisté začali zjišťovat, jak a kde ke srážce chodce došlo. Poblíž Napajedel našli havarované vozidlo Nissan, jehož majitelem byl právě zraněný muž. Ten ovšem tvrdil, že vozidlo v žádném případě neřídil. Podle jeho tvrzení, na kterém několik hodin trval, mu někdo ukradl klíče od vozidla a následně i vozidlo, s nímž havaroval a z místa havárie utekl,“ řekla mluvčí.
Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu téměř dvě promile alkoholu. Jeho tvrzení mělo značné trhliny. Po několika hodinách policistům přiznal, že vozidlo sám řídil. V deset večer odešel z restaurace, kde konzumoval pivo i tvrdý alkohol. I přes silnou opilost chtěl dojet do místa bydliště vzdáleného asi 10 km. Po pár kilometrech dostal smyk a havaroval do příkopu. Z vozidla vylezl a vydal se pěšky do nejbližší vesnice.
„Za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky. Škoda na jeho vozidle je předběžně vyčíslena na sto padesát tisíc korun. Při havárii utrpěl lehké zranění,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto havarovaného auta: Policie Zlínského kraje