Muž skladoval zbraně a výbušniny bez zbrojního průkazu

13.04.2023 08:31

ZLÍNSKO – Až pětileté vězení hrozí dvaašedesátiletému muži z obce na Zlínsku, který bez zbrojního průkazu skladoval ve svém domě zbraně a výbušniny. 
„Komisař kriminální policie ze Zlína ho obvinil ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování, protože si bez povolení a bez zbrojního průkazu opatřil větší množství výbušnin, zbraň hromadně účinnou, značné množství střeliva a na jiné, znehodnocené zbrani, provedl konstrukční změny a tím ji uvedl do střelbyschopného stavu. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let,“ informovala Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Na celý případ upozornil květnový výbuch v přístavku rodinného domu, který iniciovaly výpary z nedovolené pálenice. Při výbuchu se nikomu nic nestalo, muži se podařilo z domu dostat včas.
„Při ohledání místa činu našli policisté kromě mnoha kanystrů alkoholu také velké množství zbraní, střeliva a výbušnin, zejména dlouhé palné zbraně, munici a další pyrotechnické prostředky. Muže, který v přístavku rodinného domu bydlel, zadrželi a převezli do policejní cely. Zbraně a výbušniny, které na místě objevili, umístili do skladu zbraní a střeliva. Více než 500 litrů alkoholu a příslušenství k jeho výrobě si převzali pracovníci celní správy,“ doplnila policejní mluvčí.
V případu bylo nutné zhotovit několik odborných vyjádření, které by vyjasnily původ zbraní a munice, jejich množství a nebezpečnost. Na základě odborných vyjádření z kriminalistického ústavu, pyrotechnické služby a Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, kriminalisté zjistili skutečnosti, na základě kterých muže obvinili z výše uvedeného trestného činu.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje