Muž neměl peníze na zpáteční cestu domů, a proto je ukradl

04.01.2023 10:18

KROMĚŘÍŽSKO - V předešlých dnech zahájil vyšetřovatel Oddělení obecné kriminality v Kroměříži trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Prostějovska pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. Hrozí mu až tříletý obyt za mřížemi.
„Šestatřicetiletý muž přijel pár dní před Vánocemi do Kroměříže kvůli kšeftům, které tady měl domluvené. Neměl však peníze na zpáteční cestu domů. Rozhodl si je opatřit. Začal na tom pracovat hned v brzkých ranních hodinách. Nejprve se pokusil vniknout do restaurace, rozbil okno, ale dovnitř se nedostal, vyrušil jej kolemjdoucí muž. Jeho druhým objektem bylo zaparkované vozidlo. Vnikl dovnitř. Nic neukradl, ale auto poškodil. O něco později se vloupal do hospody, odkud ukradl brambůrky, kofolu a dvě lahve s alkoholem za více jak čtyři sta korun,“ uvedla Barbora Balášová, policejní mluvčí.
Jako další si vyhlédl jednu místní firmu. Rozbil okno, dostal se dovnitř a z pracovního stolu sebral mobilní telefon za třicet tisíc korun. To ale pořád není všechno. „Přes neobydlený přízemní byt se dostal do chodby a dále do bytu, kde si z obývacího pokoje odnesl finanční hotovost dvanáct tisíc korun, dotykové hodinky, notebook s nabíjecím kabelem a brýle na virtuální realitu. Při této krádeži ho však přistihl majitel bytu, který zloděje na útěku začal pronásledovat. Současně přivolal policejní hlídku, která muže zadržela a umístila do policejní cely. Krádeží věcí způsobil škodu za více jak 45 tisíc korun, poškozením objektů za více jak osm tisíc korun,“ pokračovala Barbora Balášová. 
Obviněný se krádeže dopustil již v minulých letech. Soud mu uložil trest odnětí svobody nepodmíněně v délce padesáti měsíců. Z vězení byl propuštěn loni v srpnu. Nyní mu za jeho jednání hrozí až tři roky za mřížemi.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZK