Motorkáři se vymstilo riskantní předjíždění, způsobil hromadnou dopravní nehodu

20.10.2022 14:38

BÍLOVICE – Hromadnou dopravní nehodu zavinil ve středu 19. října po půl třetí odpoledne čtyřiačtyřicetiletý motorkář za  obcí Bílovice na Uherskohradišťsku.
„Zřejmě spěch ho dohnal k rozhodnutí, že při jízdě směrem na Topolnou předjede před ním jedoucí traktor s přívěsem. Jenže předjížděl v místě, kde neměl dostatečný rozhled. A tak se stalo, že při tomto manévru čelně narazil do protijedoucího řidiče vozidla Škoda Octavia. Nárazem byl motocykl odhozen zpět do svého pruhu, kde se střetl s vozidlem Škoda Superb jedoucím na Topolnou. Od tohoto se odrazil a skončil v poli. Mezitím Škoda Octavia, se kterou se motocyklista čelně střetl, vlivem nárazu přejela do protisměru, kde narazila do automobilu značky Kia,“ popsala událost policejní mluvčí Milena Šabatová.
 Kromě řidiče z vozidla Škoda Superb utrpěli všichni zranění, se kterým je přivolaní záchranáři převezli do nemocnice. Dechové zkoušky vyšly negativní. Škoda je podle policistky předběžně vyčíslena na bezmála 600 tisíc korun. Provoz na komunikaci byl na několik hodin omezen.
Událostí se i nadále zabývají uherskohradišťští dopravní policisté.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa nehody: Policie Zlínského kraje