Mojmír Maděrič bude číst v PORTALE

29.11.2015 08:54

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Číst ukázky z humoristické knížky Jiřího Jilíka U nás na Slovácku bude ve čtvrtek 3. prosince v Domě knihy PORTAL oblíbený herec Mojmír Maděrič (1955), rodák polešovický, spjatý s Uherským Hradištěm, kde absolvoval gymnázium a muzicíroval se svým bratrem Janem v cimbálové muzice Jaroslava Čecha.
Po vystudování JAMU působil v brněnské Huse na provázku, odtud odešel do Prahy. Tam zakotvil v Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha, hrál však i v řadě dalších divadel, kupř. v Černém divadle Ta fantastika, Divadle Kalich, Činoherním klubu, Hudebním divadle v Karlíně aj. Jeho filmografie obnáší na devadesát titulů. Zahrál si jednu z menších rolí i v rodinné komedii Pětka s hvězdičkou z roku 1986, která vznikla podle filmového scénáře Jiřího Jilíka. „S Mojmírem se známe velice dávno, byť se často nevídáme. Vzpomínám rád na doby, kdy hrál ještě jako student v Čechovcích a už tehdy projevoval výrazný komický talent. O společné cestě se souborem Vlčnovjan na Moravský ples do Prahy někdy v polovině 70. let by se dala natočit komedie. Doufám, že naše setkání po letech v Portale bude neméně zábavné,“ podotýká autor knihy U nás na Slovácku Jiří Jilík, který v nedávných dnech oslavil sedmdesátku.
Součástí literárního odpoledne se začátek v 17 hodin bude autogramiáda. (red)