Mobilní tým očkuje třetí dávkou proti koronaviru v zařízeních pro seniory

26.10.2021 07:03

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V minulém týdnu vyrazil mobilní očkovací tým z Uherskohradišťské nemocnice podat třetí dávku vakcíny proti onemocnění COVID-19 do zařízení pro seniory v okolí. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů a zaměstnanců, a to v co nejbližším termínu.
„Ve středu 20. října zavítal očkovací tým do domova pro seniory v Uherském Hradišti. O třetí dávku očkování proti koronaviru měla zájem velká část obyvatel zdejšího zařízení,“ uvedla tiskoová mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.
„V současné chvíli zde máme plně naočkovaných více než 90 % klientů, velké procento proočkovanosti je i mezi zaměstnanci,“ sdělila vedoucí Domova pro seniory Uherské Hradiště Lenka Šupková.
Mobilní tým provádí vakcinaci osob očkovací látkou firmy Pfizer. „Očkování probíhalo bez komplikací, senioři i zaměstnanci snášeli třetí dávku dobře, žádné nežádoucí účinky jsme nezaznamenali, řekla Veronika Písková, výjezdní lékařka mobilního očkovacího týmu.
V průběhu minulého týdne naočkoval tým z Uherskohradišťské nemocnice také klienty z domova důchodců v Buchlovicích, Nezdenicích a na Velehradě. Očkování v domovech pro seniory a klienty sociálních služeb bude pokračovat i během následujících měsíců.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Uherskohradišťská nemocnice