Mladý řidič havaroval pod vlivem alkoholu a drog

06.09.2021 12:55

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - V sobotu v 19.30 hodin havaroval s vozidlem Volkswagen Golf na silnici u Otrokovic jednatřicetiletý řidič, který pod vlivem alkoholu a drog nezvládl v zatáčce řízení a dostal smyk.
„Řidič vyjížděl ze Štěrkoviště, kde se v tu dobu konal hudební festival a chtěl jet na hlavní silnici. V levotočivé zatáčce ale dostal smyk, vyjel do travnatého příkopu, vozidlem narazil do betonového propustku, od něhož se odrazil a skončil stát opět na vozovce. Z havárie vyvázl řidič pouze s drobným poraněním, které si nechtěl nechat ošetřit,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
„Při dechové zkoušce nadýchal více než 2,5 promile alkoholu. Test na přítomnost drog byl u něj také pozitivní. Do třetice policisté zjistili, že podnapilý řidič není držitelem řidičského oprávnění. Přesné množství alkoholu i drog v organismu řidiče určí až lékařské vyšetření,“ dodala mluvčí.
Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu úpdle Moniky Kozumplíkovgé hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Veškeré okolnosti, které s touto havárií souvisí, prověřují zlínští dopravní policisté.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje