Mladý muž kradl potraviny i koloběžku, žena to chtěla zkusit se spodním prádlem

22.10.2022 10:21

ZLÍN - Na scestí se v poslední době dostal 19letý mladík ze Zlína, se kterým se strážníci Městské policie Zlín setkávají více než často, naposledy v následujících třech případech:
„V pátek 14. října dopoledne tak spěchala hlídka MP Zlín do supermarketu na sídlišti Jižní Svahy, kde byl dotyčný přistižen při krádeži. Poté, co lhostejně prošel kolem pokladny bez toho, aby se obtěžoval zaplatit, ho oslovil zaměstnanec ostrahy. Na jeho výzvu, aby setrval do příjezdu městské policie, dotyčný zareagoval tak, že se po něm ohnal rukou a vzal do zaječích. Strážníci se proto pustili do pátrání a po pár desítkách minut byli úspěšní, když zloděje nalezli opodál sedícího na betonovém obrubníku,“ sdělil Pavel Janík, první zástupce ředitele městské policie.
Takřka přesně o 24 hodin později oslovil hlídku MP Zlín z okrsku Jižní Svahy svědek, který uvedl, že viděl mladého muže, jenž odcizil sousedům koloběžku. Také v tomto případě se strážníci pustili do pátrání a byli opět úspěšní. Neoprávněné užívání cizí věci ukončili jen o několik ulic dále, kde si mimo jiné vyslechli historku o jejím údajném nálezu. Když dotyčnému nekvetla pšenka na sídlišti, vydal se za dalšími alotriemi do centra města.
„V sobotu 15. října krátce před půl čtvrtou odpolední přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení ze supermarketu na náměstí Míru, kde mělo dojít k napadení ostrahy. Také v tomto případě si dotyčný hodlal uchovat odcizenou věc násilím a pokusil se po krádeži o útěk. Zaměstnanec bezpečnostní služby ho však dokázal ještě před příjezdem hlídky zpacifikovat.
Ve všech třech případech byla věc předána pro podezření z trestného činu republikové policii,“ řekl k dalšímu případu Pavel Janík. Z ostudy kabát má 46letá žena z Malenovic, která se rovněž v sobotu 15. října odpoledne pokusila v prodejně textilu o krádež spodního prádla. „Hlídku MP Zlín o incidentu vyrozuměl strážník, který v mimopracovní době nakupoval v sousední provozovně a byl požádán o pomoc. Následně jsme zjistili, že dotyčná si pod bundu vložila dva kusy podprsenek za necelé tři stovky a zamířila ven. Zde ji ovšem dostihla majitelka obchodu, které poté přispěchala na pomoc prodavačka ze sousední prodejny,“ dodal zástupce ředitele městské policie.
Strážníci po příjezdu zjistili, že pachatelka krádeže si zboží odkoupila a uvedla, že nikdy nic neukradla a chtěla to zkusit. A protože náhled do příslušných evidencí neodhalil, že nemluví pravdu, vyřešila s ní hlídka přestupek proti majetku uložením pokuty.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín