Mladistvý řídil auto, po nehodě s motocyklem nadýchal dvě promile

08.08.2022 14:02

SLUŠOVICE - Zlínští kriminalisté se od sobotní noci 6. srpna zabývají dopravní nehodou, k níž došlo ve Slušovicích u místního hudebního klubu. Mladistvý řidič osobního auta se srazil s motorkou, jejíž řidič skončil v nemocnici, škoda na obou strojích je okolo 25 tisíc korun.
„Sedmnáctiletý řidič osobního vozidla BMW narazil do motocyklu Honda, který řídil stejně starý řidič. Nehoda se naštěstí obešla bez závažnějšího zranění, nicméně mladý řidič samozřejmě neměl ve svém věku řidičské oprávnění k řízení osobních vozidel. Po dopravní nehodě navíc z místa ujel, aniž by poskytl první pomoc motocyklistovi, který po střetu upadl na komunikaci. Když řidiče BMW policisté našli, nadýchal více než dvě promile alkoholu,“ uvedla dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Oznámení o dopravní nehodě přijali policisté od svědka, který stál opodál a její průběh viděl. Ke zraněnému motocyklistovi přivolal záchranáře, kteří ho ošetřili a k dalšímu vyšetření převezli do nemocnice.
„Po prověření události policisté zjistili, kdo vozidlo BMW řídil a zanedlouho mladíka našli opodál. Řidič nadýchal více než dvě promile alkoholu. Vozidlo si půjčil od kamaráda, chtěl s ním pouze vyjet z parkoviště, ale ihned po výjezdu narazil do projíždějícího motocyklu. Dechová zkouška u motorkáře byla negativní,“ dodala policistka.
Policisté přivolali zákonného zástupce sedmnáctiletého řidiče, který si chlapce převzal. Celková škoda na obou dopravních prostředcích je podle Moniky Kozumplíkové předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun. Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují zlínští kriminalisté.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ