Mladíkovi, který usmrtil nožem svého otce, hrozí mnohaleté vězení

07.01.2021 15:51

ZLÍN - Krajští zlínští kriminalisté obvinili ve středu 6. ledna ze zvlášť závažného zločinu vraždy jedenadvacetiletého mladíka, který 1. ledna nožem usmrtil svého otce. Mladíkovi hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.
„K incidentu došlo první lednový den v rodinném domku v obci na Holešovsku, když se mladík krátce po třetí hodině ranní vrátil ze silvestrovských oslav v podnapilém stavu domů. Mezi ním a otcem došlo k slovní rozepři, po které vzal mladík kuchyňský nůž, se kterým na svého devětačtyřicetiletého otce zaútočil a několikrát ho bodl. S nožem v ruce poté odešel z domu ven na zahradu, kde se pokusil o sebevraždu tak, že se nožem bodl do hrudníku,“ informovala dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Přivolaná záchranná služba už nemohla staršímu z mužů pomoci, muž na místě na následky zranění zemřel. Mladému muži, kterého na zahradě u domku našla policejní hlídka, poskytli zdravotníci první pomoc a se zraněním ho odvezli do nemocnice.
„Zdravotní stav muže neumožňoval kriminalistům hned po incidentu provést výslech a mladíka obvinit, proto jsme ho obvinili až včera odpoledne,“ řekla mluvčí. 
Krajský vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, soudce však návrh neakceptoval, obviněného dnes propustil na svobodu a rozhodl o dohledu probačního a mediačního úředníka.
„Mladík zůstane vzhledem ke svému těžkému zdravotnímu stavu ještě několik dní v nemocnici. Krajští kriminalisté případ nadále vyšetřují,“ dodala Lenka Javorková.  

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv KNZ