Mladík vyzbrojený nožem napadal lidi, hrozí mu mnohaleté vězení

05.03.2022 08:45

ZLÍNSKO – Ve vazební věznici skončil osmnáctiletý mladík, který vyzbrojen nožem kradl a loupil na Zlínsku. Dokonce okradl i patnáctiletého hocha. Teď čeká za mřížemi na soud a hrozí mu až desetiletý trest vězení.
„Muž se v době od poloviny září až do začátku listopadu loňského roku zaměřil většinou na seniory a hendikepované muže, které napadal převážně nečekaně, v úmyslu získat majetkový prospěch,“ uvedla v pátek 4. března policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
K prvnímu případu došlo ve Zlíně v ulici Soudní, kde zaútočil na patnáctiletého chlapce, kterého chytil pod krkem a vyhrožoval mu zabitím, když mu nedá svůj mobilní telefon a značkovou obuv, kterou měl chlapec na sobě. Chlapec mu ze strachu všechny požadované věci vydal. V dalších několika případech obral většinou seniory o peněženky, které jim bez jejich vědomí vzal z kapes oděvů. V jiných případech neváhal použít násilí nebo pohrůžku násilím za použití nože.
„Kriminalisté zadrželi mladého muže bez domova v polovině listopadu, krátce po poslední loupeži. Po výslechu putoval do policejní cely. Muž se ke všemu, co mu policisté kladli za vinu, přiznal,“ řekla mluvčí.
Komisař kriminální policie ze Zlína podal návrh na podání obžaloby proti obviněnému osmnáctiletému mladíkovi ze sousedního státu za spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se dopustil v minimálně deseti případech ve Zlíně a Otrokovicích.
„Kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na umístění mladého cizince do vazby, který soudce okresního soudu akceptoval a dosud netrestaný muž je od poloviny listopadu ve vazební věznici,“ dodala policistka.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ