Mladík vyhrožoval rodičům mačetou, skončil ve vazbě

11.09.2020 14:58

VSETÍN - Ve vazební věznici v Ostravě skončil včera odpoledne osmadvacetiletý muž ze Vsetínska, který v podnapilém stavu vyhrožoval s mačetou v ruce doma rodičům ublížením na zdraví.

„Muž byl před nedávnem z domu vykázán a příchodem domů vykázání porušil. Dopustil se dvou trestných činů, za které mu hrozí několikaleté vězení,“ uvedla dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. 

Osmadvacetiletého muže ze Vsetínska vykázali policisté na deset dnů z domu, kde bydlel se svými rodiči, letos v červnu. Důvodem vykázání bylo stupňující se násilí vůči rodičům, které opakovaně v podnapilém stavu nebo pod vlivem drog napadal, vyhrožoval jim smrtí a vulgárně je urážel. Vsetínský soud po deseti dnech vydal předběžné opatření, kterým prodloužil zákaz vstupu muže do domu na dalších šest měsíců, během kterých muž několikrát vykázání porušil tím, že do domu podnapilý přišel nebo rodiče kontaktoval přes SMS zprávy, což v době vykázání také nesmí.

„Naposledy vykázání porušil začátkem tohoto týdne, kdy přišel večer v podnapilém stavu s mačetou v ruce do domu s tím, že si jde s rodiči vyřídit účty. Přivolaní policisté muže zpacifikovali a eskortovali ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. V dechu měl téměř jedno a půl promile alkoholu a měl pozitivní test na marihuanu,“ sdělila mluvčí.
Jakmile muž vystřízlivěl, policisté ho na záchytce vyzvedli a předali kriminalistům, kteří mu sdělili obvinění z trestných činů nebezpečné vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala Lenka Javorková.  
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Policie ČR