Mladík si nahrál intimní akt na mobilní telefon a zveřejnil

05.01.2021 07:10

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE – Až na dva roky za mříže může jít dvaadvacetiletý mladík z Uherského Brodu, který zveřejnil intimní akt s mladou ženou na sociální síti.

„Policisté z oddělení obecné kriminality ve Zlíně mu sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu poškození cizích práv,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Mladý muž na konci října ve Zlíně natočil na svůj mobilní telefon dobrovolný intimní akt s mladší ženou, s níž se seznámil na internetové seznamce, a bez jejího souhlasu tento sestříhaný videozáznam zveřejnil na svém profilu na sociální síti.

„Mladá žena oznámila tuto skutečnost policistům a předala jim také společnou komunikaci včetně videozáznamu a fotografií, které si ze sociální sítě stáhla. Muž zpočátku tvrdil, že žena o natáčení věděla a se zveřejněním souhlasila. Kriminalisté ovšem na základě jejich společné komunikace a vyhodnocení všech získaných důkazů zjistili, že žena se zveřejněním skutečně nesouhlasila,“ řekla mluvčí.
Muž se nakonec přiznal s tím, že vše se stalo pod vlivem alkoholu a lituje toho. Mladík má již tři záznamy v rejstříku trestů, zejména za výtržnictví a ublížení na zdraví, navíc je až do října roku 2022 v podmínce. „V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv KNZ