Mladík se vloupal do pivnice a skončil ve vazbě

02.10.2021 12:33

ZLÍNSKO  - Ve vazební věznici skončil záhy po vloupání do pivnice v obci na Zlínsku teprve jednadvacetiletý místní mladík a ukradl 25 tisíc korun.
„Mladý muž, který nikde nepracuje, se rozhodl opatřit si peníze. Napadlo ho vloupat se do hostince v obci, kde žije. Po deváté hodině dopoledne vypáčil malé okno od toalet, z místnosti s výčepem ukradl téměř pětadvacet tisíc korun a utekl,“ popsala událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Majitel přišel do restaurace pár desítek minut po vloupání a zjistil, že mu chybí v pokladně peníze. Zanedlouho si byl jistý pachatelem. Zavolal proto rodičům mladého muže a záhy také na policii.
„Když přijeli policisté na místo, zadrželi pachatele, který se ke krádeži přiznal, a odvezli ho do policejní cely, odkud po pár dech putoval rovnou do vazby. Mladík byl v posledních osmnácti měsících již třikrát soudně potrestaný za majetkovou trestnou činnost, naposledy před pouhým měsícem. Za trestný čin krádež mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala policistka.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ