Mladík se vloupal do kavárny. zadržel ho nájemník bytu

17.08.2021 17:09

KROMĚŘÍŽSKO - Včera sdělil komisař z Oddělení obecné kriminality v Kroměříži podezření z trestného činu krádež osmnáctiletému muži z Kojetína.
„Mladík se v neděli ráno vloupal do jedné z kroměřížských kaváren. Nejprve vypáčil vstupní dveře a poté vnikl dovnitř. Z peněženky uložené v šuplíku za barem odcizil dva tisíce čtyři sta korun. Nakonec vypáčil dveře vedoucí z kuchyně do společné chodby domu,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Podivné zvuky z přízemí ale zaslechl třiapadesátiletý muž, který bydlí nad kavárnou. Šel tedy chodbu zkontrolovat. Tam narazil na mladíka, který se chystal odejít. Poté si všiml i vypáčených dveří. Zakřičel proto na manželku, ať zavolá na policii a neznámého mladého muže zdržel do příjezdu strážníků. Zloděj jim pak tvrdil, že v domě hledal svou kamarádku.
„Mladík následně putoval na policii. Teprve u výslechu se policistům z kroměřížského obvodního oddělení k vloupání přiznal. Vydal také peníze, které v kavárně odcizil. Vzhledem k tomu, že obdobnou trestnou činnost spáchal už v minulosti a byl za ni i odsouzen, hrozí mu nyní za krádež až tříleté vězení,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ