Mladík na toaletách přepadl muže, který vyhrával na automatech

16.12.2022 14:08

UHERSKOHRADIŠŤSKO -  Až desetileté vězení hrozí teprve osmnáctiletému mladíkovi, který v neděli 11. prosince v herně v Uherském Hradišti oloupil osmačtyřicetiletého hráče. Zmocnil se ale pouze mobilního telefonu. Lupiče policisté zanedlouho vypátrali.
„V ten den měl muž šťastnou ruku a tak mu obsluha herny několikrát vyplácela výhru. Tu samou hernu v neděli navštívil mimo jiné i osmnáctiletý mladík z Břeclavska. Usadil se k hracímu automatu hned vedle staršího muže a po očku ho sledoval. Moc dobře si všiml, že vyhrává a že se mu kapsy plní bankovkami. Proto když starší muž odešel na toaletu, mladík tohoto momentu využil a nejprve mu prohledal bundu,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.
Když nic nenašel, vypravil se nenápadně za ním na toaletu. Tam mu uštědřil několik ran pěstí a snažil se mu vytrhnout peníze z ruky. „Když se mu to nepodařilo, vytrhl mu z druhé ruky alespoň mobilní telefon a utekl. Zraněný a oloupený muž vyběhl z toalet a volal o pomoc. Zaměstnanec herny následně vše oznámil na linku 158,“ pokračovala mluvčí.
Policisté po mladíkovi nepátrali dlouho. Druhý den již seděl na policejní služebně, kde se ke svému skutku doznal. Zároveň si vyslechl obvinění z trestného činu loupež a výtržnictví. Zákon na takové jednání pamatuje až desetiletým odnětím svobody.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZK