Mladík má za sebou dvacet krádeží, na soud čeká ve vazbě

22.01.2021 07:17

KROMĚŘÍŽ -  Až osmileté vězení hrozí jednadvacetiletému muži z Kroměříže, který se od května loňského roku do poloviny ledna letošního roku dopustil hned dvacet krádeží a v současné době je ve vazbě.

„Trestnou činnost páchal ve městě Kroměříž. Lákaly ho hlavně krádeže v obchodních domech. Odnášel si převážně drogistické zboží, drobnou elektroniku, alkohol, kávu a cukrovinky. Kromě toho vnikl do tří neuzamčených automobilů. Využil přitom okamžiku, kdy se řidiči na chvíli od vozidel vzdálili. Uvedenými krádežemi způsobil škodu za bezmála dvacet sedm tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Minulý týden mladíka obvinil komisař z Oddělení obecné kriminality v Kroměříži z trestného činu krádež. Pro kriminalisty však není tento mladý muž žádným nováčkem. Při výsleších se ke spáchaným činům přiznal.
„Vzhledem k tomu, že se obviněný několika skutků dopustil i v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu proto až osmileté vězení. Mladík byl navíc nedávno kroměřížským soudem pravomocně odsouzen k šesti letům odnětí svobody pro násilnou trestnou činnost,“ dodala policejní mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Foto: Archiv KNZ