Mladí cukráři budou opět soutěžit v Kroměříži

24.10.2022 08:10

KROMĚŘÍŽ - Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, ve spolupráci s AKC ČR, pobočkou Brno a společností IREKS ENZYMA, spol. s.r.o., odstartují 19. ročník celostátní soutěže v cukrářských dovednostech. Hlavní filosofii téhle soutěže je: „Zapálit mladé cukráře a pomoci jim v kariéře profesionálů“.
„Akce se bude konat do úterý 25. října 2022, kde budou mladí, nadějní studenti soutěžit, porota bude rozhodovat, a nakonec závěrem vyhlásí Nejlepší cukrářské juniory Moravského poháru roku 2022. V pondělí se soutěžící dostaví k zápisu a losování, které proběhne do 10:00 hod. Slavnostní zahájení započne od 11:00 hod. a samostatná praktická část soutěže odstartuje v 13:00 hod.,“ uvedla za organizátory Eva Kočířová.
V letošním roce budou mít soutěžící za úkol připravit:
Slavnostní výrobek (jedno nebo víceposchoďový dort) do celkové hmotnosti max. 8 kg na volné téma,
Tři druhy dezertů (od každého 6 kusů),
Dekorační výrobek (tzv. skulptura) z jedlých materiálů jako jsou např. modelovací hmoty, čokoláda, karamel a podobně.

Vysoký stupeň náročnosti úkolů je zde čas, který mají soutěžící na splnění svých soutěžních disciplín. V prvním dnu mají čtyři hodiny a druhy den tři hodiny. Celkem mohou na svých výrobcích pracovat sedm hodin. Při překročení limitu se tvrdě trestá trestnými body. Odborným garantem a patronem je: Asociace kuchařů a cukrářů ČR pobočka Brno. Ředitelkou soutěže je Ivana Hašová, ředitelka školy.
„Navštíví nás okolo 9 družstev účastníků. Většina je z České republiky, ale přijedou i soutěžící ze Slovenska. V úterý 25. října jsou všichni zájemci srdečně zváni na výstavu soutěžních výrobků, která proběhne od 13:00 hod. ve společenském sále školy a na ní potom v 17:00 hod navazuje vyhlášení výsledků,“ dodala Eva Kočířová.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Střední škola hotelová a služeb Kroměříž