Mladému muži hrozí vězení za napadení a zranění svého známého

19.06.2020 08:31

ZLÍN -  Komisař kriminální policie ze Zlína podal v minulých dnech návrh na podání obžaloby proti obviněnému třiadvacetiletému muži z obce na Zlínsku, který v prosinci loňského roku ve Slušovicích fyzicky napadl o pět let staršího muže a způsobil mu těžkou újmu na zdraví.

„Dosud netrestanému muži hrozí v případě odsouzení za přečin výtržnictví a zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví až desetiletý trest odnětí svobody,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na počátku příběhu stála vánoční akce v podniku ve Slušovicích, kde se potkali dva muži, kteří se znali od vidění. Oba byli pod vlivem alkoholu. Mladší z nich venku před budovou slovně napadl staršího a začali se dohadovat.

„Po chvíli ale mladší z obou mužůudeřil staršího pěstí do obličeje, ten upadl a zůstal ležet. To však útočníka neodradilo, klekl si na něj a bil ho pěstmi až do okamžiku, kdy ho odtrhli další návštěvníci diskotéky. Napadený muž za pomoci kamarádů vstal a odešel domů,“ poppsala událost mluvččí.
Ráno uviděli zraněného syna rodiče, událost oznámili na policii a syna dovezli do nemocnice, kde zůstal po operaci několik dní hospitalizovaný s těžkým zraněním, s nímž se léčil celkem 47 dní.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení, vyžádali si znalecký posudek z oboru zdravotnictví, vyslechli svědky události.
„Z posudku vyplynulo, že se jedná o vážnou poruchu na zdraví, u níž nejsou vyloučeny trvalé následky. Jen shodou šťastných náhod nedošlo u zraněného muže k narušení vidění či čichu nebo k poranění mozku. Agresor se ke svému jednání přiznal a vyjádřil nad ním lítost,“ dodala Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ