Mladé ženě hrozí vězení za to, že podvedla svého otce

14.12.2021 15:39

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Pětadvacetiletá žena z Uherskohradišťska pro peníze podvedla svého otce. Nyní jí hrozí až pětileté vězení. Špatná finanční situace mladou ženu přivedla k nápadu, jak rychle a bez práce přijít k penězům. Rozhodla se prodat otcovy pozemky, ovšem bez jeho vědomí.

„Nejprve zfalšovala plnou moc, ve které ji měl otec zmocnit k prodeji pozemků. Poté oslovila muže, který měl tyto pozemky již nějakou dobu pronajaté, zda by je nechtěl odkoupit. Muž samozřejmě souhlasil. Ihned po uzavření kupní smlouvy uhradil kupní cenu ve výši čtyři sta tisíc korun na ženou uvedený účet. Manžel podvodnice se divil, kde vzala tolik peněz, jenže ho odbyla odpovědí, že peníze poslal na účet její otec,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Během měsíce se podvodem nabité peníze velmi rychle rozkutálely. Manželé je použili např. pro splacení dluhů, na koupi vozidla, elektroniky, ale třeba i na zkrášlovací procedury.

Jenže netušili, že velmi brzy o vše přijdou. „Nový majitel pozemků totiž podal návrh na vklad nemovitosti do katastru, kde se během řízení zjistilo, že plná moc je zfalšovaná. Komisař z oddělení hospodářské kriminality tak ženu v uplynulých dnech obvinil nejen z podvodu, ale i z padělání a pozměnění veřejné listiny,“ dodala policejní mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ