Místo obchodování na burze přišel muž o milion korun

07.04.2022 09:35

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Vyšetřovatelé z Oddělení hospodářské kriminality v Uherském Hradišti se zabývají dalším případem, který se týká obchodování na kryptoměnové burze. V tomto případě si podvodník přišel na více než milion korun.
„Scénář u tohoto případu je stejný jako u všech ostatních. Muž z Uherskohradišťska se rozhodl zúročit rodinné úspory a tak zkusil štěstí na internetu. Konkrétně ho zaujala reklama s nápisem Chcete zhodnotit své peníze?. Muž na nabídku reagoval a tím se rozjel koloběh telefonátů a následných instrukcí, co musí udělat pro obchodování na kryptoměnové burze,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.
Nic netušící muž dělal vše, co po něm bylo po telefonu vyžadováno. Nainstaloval si do svého počítače aplikaci AnyDesk, čímž umožnil cizí osobě vzdálený přístup do svého počítače, sdělil přístupová hesla do internetového bankovnictví a vzápětí odsouhlasil veškeré transakce. „Po ukončení komunikace s mužem si myslel, že již začal obchodovat na burze. Vzápětí ale zjistil, že mu podvodník z účtu odčerpal jeden milion sto tisíc korun,“ řekla mluvčí.
Policisté stále varují před podobnými investicemi a nabádají občany, že pokud se rozhodnou investovat své úspory, aby se poradili s odborníky. Dále aby si prověřili danou firmu a celou transakci si nejprve rozmysleli a naplánovali! Také upozorňují, aby si neinstalovali do svých počítačů žádné aplikace, především aplikaci AnyDesk, nikomu nesdělovali přístupová hesla k účtům ani čísla platebních karet!
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje