Místo nástupu do vězení chtěl skočit z balkonu

03.03.2023 12:50

OTROKOVICE - Dramatické chvíle zažili ve středu 1. března dopoledne kriminalisté a policisté z cizinecké policie, kteří přijeli do bytového domu v Otrokovicích pro pětatřicetiletého  muže, jenž se vyhýbal nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. „Oznámení o tom, že má do dvou týdnů nastoupit do věznice, si převzal již v polovině července loňského roku. Od té doby se této povinnosti vyhýbal, přebýval neznámo kde a před policisty se skrýval. Je proto podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na dva roky,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Policejní pátrač společně s policisty z cizinecké policie sledovali pohyb tohoto muže intenzivně několik týdnů. Včera tušili, že je od rána v bytě své matky. Po vstupu do bytu v 5. patře panelového domu muže uvnitř nenašli. Jednoho z kriminalistů napadlo, že by se mohl schovávat na balkoně. Balkon byl ale také prázdný. Až při důkladném pohledu na všechny okolní balkony uviděl hledaného muže s batohem na zádech schouleného na jednom z vedlejších balkonů.
„Jakmile muž spatřil policisty, sedl si na zábradlí balkonu směrem a chtěl skočit dolů. Tvrdil, že se chce zabít. Naléhavost situace donutila kriminalistu mžikem se změnit ve vyjednavače, začal s mužem mluvit a po několika minutách ho přesvědčil, aby se vrátil zpět do bytu. Muž přelezl zpět, policisté ho převezli do policejní cely a po několika hodinách do vazební věznice v Olomouci do výkonu trestu odnětí svobody,“ sdělila mluvčí.
Při zadržení u něj našli balíček sušené rostlinné hmoty, je tím podezřelý i ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZK