Místo hlášeného požáru lesa hořela v Břestku chatka

15.08.2021 11:40

BŘESTEK – Původně k lesnímu požáru vyjíždělo dnes kolem druhé hodiny v noci krátce před druhou hodinou pět jednotek hasičů do obce Břestek na Uherskohradišťsku.
„Po příjezdu na místo však hasiči zjistili, že se nejedná o požár lesa, ale v plamenech je menší chatka, stojící nedaleko sjezdovky. Ihned zahájili hasební práce a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. Postupně rozhrabávali ohořelé kusy chatky a dohašovali skrytá ohniska.
Po čtvrté hodině ranní velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a jednotky se postupně začaly vracet na své základny. Na dohlídku do ranních hodin na místě zůstala dobrovolná jednotka hasičů z Buchlovic,“ informovala dnes tisková mluvčí HZS Zlínského krajem Lucie Javoříková.
Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který s majitelem chatky škodu vyčíslil na 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je i nadále v šetření.

Zdroj a foto: HZS Zlínské kraje