Minulý týden si v kraji přišlo pro vakcínu 16,5 tisíce lidí

04.12.2021 14:52

ZLÍNSKÝ KRAJ – Minulý týden bylo ve Zlínském kraji naočkováno nejvíce lidí za celý listopad. V porovnání s předchozím týdnem zájem vzrostl o více jak čtyři tisíce. „Do očkování se také zapojili další praktičtí lékaři a praktičtí lékaři pro děti a dorost. Z 16 493 vyočkovali praktici 5220 dávek. Přibližně 53 procent z celkového počtu tvoří posilovací třetí dávky,“ sdělila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
„Největší podíl nemocných máme nyní na Kroměřížsku, Vizovicku a Zlínsku. Velkokapacitní centrum nyní otevírat neplánujeme, snažíme se maximálně využít očkovací sílu, kterou v kraji máme. Lidé se mohou obrátit na svého praktického lékaře nebo navštívit některé z deseti očkovacích míst,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
Ve Zlínském kraji je možné navýšit očkovací kapacitu až na čtyři tisíce očkovaných denně. „V kraji je stále možné využít očkování bez registrace, a to u svého praktika nebo na pěti očkovacích místech, které přijímají bez objednání a očkují na počkání,“ doplnil krajský koordinátor pro očkování Jiří Lučan.

Očkování bez registrace - na počkání:

MEDICAL PLUS, s.r.o. - Obchodní 1507, Uherské Hradiště, budova Residence Hradební (naproti OD Billa), tel.: 725 700 456

Luhačovice - IVF Czech Republic s. r. o. (Zdravotní středisko) - Masarykova 315, Luhačovice, 2. patro, tel.: 722 973 408

Zlín - IVF Czech Republic s. r. o. (Klinika reprodukční medicíny a gynekologie) - U Lomu 638, Zlín, tel.: 722 974 180

Zlín GHC Genetics - očkovací místo v obchodním centru Zlaté Jablko

Avenier - Zlínská poliklinika - tel.: 577 012 049

Od 14. prosince bude k dispozici také vakcína určená pro děti ve věku od 5 do 11 let. Rodiče, kteří budou mít zájem naočkovat své děti, mohou kontaktovat svého praktického lékaře pro děti a dorost.

Podrobné informace lidé najdou na webových stránkách Zlínského kraje: OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 | Zlínský kraj (kr-zlinsky.cz).
Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Foto: Archiv SNZ