Mikulášský trh bude v pátek před zámkem Žerotínů

02.12.2021 11:47

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Tradiční Mikulášský trh s nabídkou vánočních produktů regionálních výrobců se uskuteční v pátek 3. prosince na I. nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. „Oblíbená akce odstartuje v 8.00 a prodejci by měli své zboží nabízet až do 16.00 hodin. K dostání tak budou například výrobky s vánoční tématikou ze dřeva, skla, keramiky a proutí,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Chybět samozřejmě nesmí baňky ani voňavé perníčky. Koupí malého dárečku budou lidé moci podpořit také místní chráněné dílny a zároveň tak udělat radost svým blízkým,“ řekla místostarostka Yvona Wojaczková.
„Mikulášský trh tradičně navazuje na sérii našich pátečních farmářských trhů a letos tomu nebude jinak. Proběhne samozřejmě za dodržení všech platných hygienických nařízených a bez doprovodného programu. Prosíme návštěvníky, aby dodržovali rozestupy, využívali připravenou dezinfekci a chránili tak zdraví nejen své, ale i všech ostatních,“ dodalas místostarostka.

Atmosféru blížících se Vánoc pak ve Valašském Meziříčí dokresluje přes 100 svítících ozdob na sloupech veřejného osvětlení, ale například i na mostě v ulici Mostní či stromech před budovou České pošty. Rozsvítí se i vánoční stromy v místních částech Bynina, Hrachovec, Juřinka, Lhota, Podlesí a kvůli rekonstrukci náměstí nově také na I. nádvoří zámku Žerotínů. Rozsvěcení vánočního stromu ve Valašském Meziříčí finančně podpořila i skupina ČEZ.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Ilustrační foto: Archiv SNZ