Mikuláš rally uzavře sezonu rally pod staronovými křídly

29.11.2022 15:52

SLUŠOVICE - Ani v letošním kalendáři automobilových soutěží nechybí na závěr sezony Mikuláš Rally ve Slušovicích. Letošní ročník proběhne začátkem prosince v osvědčeném formátu z předchozích let, ale s jednou podstatnou změnou. Novým pořadatelem se stal Rallyklub východní Morava v AČR, který zároveň vlastní práva i na pořádání nejpopulárnějšího jednodenního sprintu na území České republiky Rallysprintu Kopná. 

„Oba divácky oblíbené motoristické podniky jsou neodmyslitelně spjaty od úvodních ročníků s rodinou Minaříků z Podkopné Lhoty. Rallysprint klub v AČR Podkopná Lhota pod vedením bratrského tria Lubomír, Josef a Radek Minaříkovi uspořádal úspěšně celkem 27 odjetých ročníků Kopné a na závěr sezony dále 11 ročníků Mikuláš Rally. Následně se rozhodli pořadatelské otěže předat a došlo k dohodě s novým sdružením pod názvem Rallyklub východní Morava v AČR, na jehož bedrech bude v příštích ročnících ležet hlavní pořadatelská tíha,“ informoval Roman Ordelt, tiskový mluvčí Mikuláš Rally.

Do pořadatelství obou podniků tak bude prostřednictvím Petera a Jana Surovičových (členů nového Rallyklubu) a jedné ze svých společností zapojena i skupina PSG, která je de facto novým majitelem pořadatelských práv. „K motorsportu máme blízko, a když se objevila tato příležitost, rozhodli jsme se práva k organizaci obou soutěží získat. Jsme přesvědčeni, že nový organizační tým bude oba populární podniky nadále zkvalitňovat a naváže na úspěch dosavadních pořadatelů, kteří celý projekt vybudovali. Chceme zlepšovat servis pro jezdce i diváky a zároveň zachovat její odkaz,“ uvedl Peter Surovič.

PSG s nabídkou vstupu do pořadatelství oslovil v návaznosti na dřívější spolupráci Antonín Tlusťák mladší, a to v důsledku rozhodnutí dosavadních organizátorů. „Vždy jsme měli společně s mým otcem ke Kopné a Mikuláši hodně blízko. Vedle rodinných vztahů nás spojoval s rodinou Minaříků společný zájem soutěži i v předchozích letech pomoci. Otec každoročně zajišťoval servisní zónu, já jsem se podílel na hledání hlavních partnerů a další organizaci. Rodina Minaříků nasadila a udržela po dlouhá léta pořadatelskou laťku hodně vysoko a my v tom chceme pokračovat. Věříme, že s námi budou i nadále spolupracovat a budeme za to velmi rádi,“ pověděl Antonín Tlusťák, bývalý vicemistr Evropy v rally a úspěšný automobilový jezdec.

Většina pořadatelského týmu zůstává ve stejném složení i pod novým vedením. Novým ředitelem Mikuláš Rally se stane Petr Linhart, pro kterého to bude premiéra na ředitelském postu. V organizačním týmu najdeme zkušené činovníky v čele s Petrou Mynářovou, která zastává významnou pozici tajemníka rally.

Mikuláš Rally uzavře letošní sezonu automobilových soutěží v České republice. 12. ročník se uskuteční v termínu 2. – 3. prosince s tradičním centrem ve Slušovicích. V úvodní tiskové informaci uveďme, že poslední automobilový podnik zapsaný v kalendáři Autoklubu České republiky v roce 2022 proběhne ve stejném formátu jako v loňském roce, rovněž časový harmonogram zůstal ve stejné podobě jako loni. Skladba rychlostní zkoušek bude beze změn, samotná soutěž proběhne v sobotu. Diváci se mohou opět těšit na atraktivní okruh kolem slušovické dostihové dráhy a erzetu na Kopné. Změna bude v umístění ředitelství soutěže, které najde nově azyl v prostorách společnosti M.C.F. cz s.r.o. – Motoshop ve Slušovicích.
 „Počítáme s účastí přes 60 přihlášených posádek. Chceme přilákat i soutěžní týmy ze sousedních států a připravujeme ocenění pro nejlepší zahraniční posádku včetně lákavé finanční ceny. Při kontrole přeskupení situované do prostor firmy FYTOS připravíme pro posádky bonus v podobě občerstvení. V našich plánech je i marketingová akce spojená s autogramiádou jezdců v jednom z nákupních center ve Zlíně a další akce,“ řekl Antonín Tlusťák. Servisní zóna najde podobně jako při Kopné zázemí na zemědělském letišti Bílá Hlína.
Vlastimil Langer
Zdroj: Tisková zpráva Mikuláš Rally

Foto: Rallyservice.cz a Jan Pořízek