Mikuláš pro seniory letos bude pod okny

04.12.2021 11:04

 VSETÍN - V neděli 5. prosince se uskuteční další ročník úspěšné akce Mikuláš pro seniory. Mikulášská družina vytvořená vsetínskými skauty navštíví domovy pro seniory na Vsetínsku. Jejich obyvatelům předá za zpěvu písní dárky a popřeje jim. Nově se do akce zapojí i studentské Kostka radio.

„K této alternativě Mikuláše pro seniory, která nahradí před pandemií koronaviru pořádanou akci v Domě kultury, jíž se účastnilo i přes 400 dříve narozených občanů města, přistoupila radnice z důvodu aktuální pandemické situace,“ informoval v zastoupení tiskové mluvčí radnice Jiří Žůrek. 

„Ve spolupráci se vsetínskými skauty a se studentským Kostka radiem uspořádáme Mikuláše pod okny domovů pro seniory. Chceme tak v této době povzbudit a podpořit zejména pracovníky v sociálních službách, kteří svou laskavost a štědrost předávají dále každodenní péčí o seniory i v adventním čase,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.
„Senioři, kteří nebydlí v domovech, najdou mikulášskou družinu v ulicích Vsetína a na Dolním náměstí, kde bude dříve narozeným rozdávat kromě sladkostí i mini kartu první pomoci,“ dodala místostarostka. 

Mikulášská družina v jeden den zahraje písničky a popřeje bezmála více než šesti stovkám seniorů a více než třem stovkám pečujících pracovníků. Organizátorem akce je město Vsetín s Junákem – českým skautem, střediskem Vsetín a studentským Kostka radiem.
Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Vsetín

Ilustrační foto: Radovan Kocúrek