Mikrospánek řidiče zhatil závěr dovolené

18.07.2023 16:08

KROMĚŘÍŽSKO -  Krátce po šesté hodině ranní vyjížděli dnes dopravní policisté k nehodě osobního vozidla na dálnici D-1 na 263 km u Hulína. Řidiče vozu pravděpodobně přemohl mikrospánek a havaroval. Čtyřčlenná rodina skončila v nemocnice, škoda na autě je zhruba 300 tisíc korun.
„Třiačtyřicetiletý řidič Volva se vracel s rodinou z letní dovolené po dálnici D-1 ve směru na Přerov. Na rovném úseku mezi Kroměříží a Hulínem ho pravděpodobně přemohl mikrospánek. Ztratil kontrolu nad svým vozem a najel na svodidla. Několikrát se přetočil přes střechu a skončil v poli za svodidly na střeše. Čtyřčlenná rodina se dvěma nezletilými dětmi utrpěla zranění a byla převezena do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně k ošetření,“ informoval Radomír Šiška, policejní mluvčí.
Předběžná škoda na vozidle byla vyčíslena na tři sta tisíc korun. Policisté provedli orientační dechovou zkoušku u řidiče s negativním výsledkem. Dopravní nehodu nadále šetří.

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje